PŚ : Vikersund razy trzy – dodatkowy konkurs w Raw Air

fot.: Paula M De Angelis

(fot. Paula M De Angelis)

 Międzynarodowa Federacja Narciarska wraz z Norweskim Związkiem Narciarskim postanowili, że odwołany konkurs w Lillehammer zastąpi trzecia rywalizacja podczas weekendu skoków w Vikersund. Kolejny akcent wielkiego skakania na norweskim mamucie śledzić będzie można w piątek.

 Nieco zmienił się również sam program zawodów. W piątek odbędzie się tylko jeden oficjalny trening, rozpoczynający się o godzinie 15, a sam konkurs indywidualny mający o miejsce o godzinie 16:30 ograniczony zostanie do jedynie jednej serii. W sobotę natomiast zamiast serii próbnej o 14:15 odbędą się kwalifikacje do niedzielnej rywalizacji, a dwie godziny później rozpoczną się przedostatnie zmagania drużynowe tego sezonu.

Organizacja niedzieli na Vikersundbakken się nie zmienia – seria próbna zacznie się o 13, podczas gdy pierwsza seria konkursowa rozegrana zostanie o 14:15. W zeszłym sezonie również doszło do sytuacji, gdy właśnie na tej skoczni zorganizowano trzy konkursy. Dodatkowy pojawił się ze względu na przeniesienie rundy z Oslo. Wtedy jednak wszystkie były indywidualne – w piątkowym triumfował Robert Kranjec, a pozostałe dwa padły łupem innego Słoweńca, Petera Prevca.

 W Vikersund rozstrzygnie się rywalizacja w turnieju Raw Air, do którego zaliczać będą się kwalifikacje oraz wszystkie 3 konkursy. Po prologu w Trondheim prowadzi w nim Niemiec Andreas Wellinger. Może tam się rozstrzygnąć także sprawa zdobywcy Kryształowej Kuli za ten sezon. Lider Pucharu Świata (obecnie Austriak Stefan Kraft) musiałby do tego czasu zgromadzić przewagę równa lub wyższą niż 200 punktów nad drugim w klasyfikacji generalnej zawodnikiem. Liczymy na moc wrażeń i emocji w norweskiej kolebce lotów narciarskich i być może udanych prób bicia rekordu świata.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.