PŚ: Treningi dla Freunda i Freitaga

17:33, 08.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 19:32, 08.01.2016

Severin Freund (2)

Właśnie zakończyły się treningi przed kwalifikacjami w niemieckim Willingen. Pierwszą serie wygrał Severin Freund, w drugiej po skoku na 147,5 metra triumfował Richard Freitag. Bardzo dobre skoki oddał Stefan Hula. Początek kwalifikacji o godz. 18:00.

I trening

Pierwszy trening to pokaz siły Severina Freunda. Niemiec po skoku na odległość 137,5 metra (78.3 pkt.) objął prowadzenie. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck (132 metry; 72.1 pkt.). Richard Freitag w swojej próbie uzyskał 134 metry (70.6 pkt.) i to on zajął trzecie miejsce.

To był bardzo dobry trening dla Stefana Huli. Polak uzyskał 126 metrów (57.6 pkt.), co pozwoliło mu zająć pozycje siódmą. Maciej Kot po skoku na 120 metrów (48.8 pkt.) był 15. Kolejnym Polakiem sklasyfikowanym w stawce był Andrzej Stękała (118,5 metra; 41.1 pkt.), który uplasował się na 33 miejscu. Powracający do Pucharu Świata po kontuzji Jakub Wolny skokiem na 117,5 metra (40 pkt.) zapewnił sobie miejsce 37. Najgorszym w tej serii treningowej Polakiem był Jan Ziobro. Reprezentant klubu sportowego WKS Zakopane oddał skok na odległość 112 metrów (30.7 pkt.) i zajął odległe 44 miejsce.

II trening

Druga seria treningowa należała do Richarda Freitaga. Niemiec uzyskał fenomenalną odległość 147,5 metra (90 pkt.), co pozwoliło objąć mu prowadzenie przed Severinem Freundem, który tym razem lądował na 140,5 metra (88.8 pkt). Warto wspomnieć, że Freund, który skakał po Freitagu miał obniżoną o dwa poziomy belkę startową. Tym razem trzecim zawodnikiem treningu został Andreas Stjernen (139,5 metra; 79.8 pkt.).

Kolejną bardzo dobrą próbę zaliczył Stefan Hula, który uzyskał 134,5 metra (68.7 pkt.) i zajął ósme miejsce. Andrzej Stękała (127,5 metra; 59.9 pkt.) był 21. Maciej Kot został sklasyfikowany na 22 pozycji po skoku na 130 metrów (59.4 pkt.). Na 27 pozycji uplasował się Jakub Wolny (128 metrów; 55.6 pkt.). Najgorzej znów poszło Janowi Ziobrze. Polak poprawił się w stosunku do pierwszej serii treningowej ale i tak zajął 39 miejsce skokiem na 124 metry (49.6 pkt.).