PŚ: Trening na skoczni normalnej w Kuopio dla Krafta! Kwalifikacje odwołane!

fot. eattheball.com
fot. eattheball.com

Właśnie zakończyła się seria treningowa, w której najlepszy okazał się Stefan Kraft oddając skok na 106,5 m. Na obiekcie Puijo w fińskim Kuopio panują dziś bardzo trudne warunki związane ze zbyt silnym wiatrem. Organizatorzy zostali zmuszeni do przeniesienia konkursu na mniejszy obiekt, o punkcie konstrukcyjnym K-92 (HS 100).

Reprezentant Austrii uzyskał w swojej próbie 106,5 m i wyprzedził trzeciego w generalnej klasyfikacji PŚ Severina Freunda, który lądował na 103 m. Trzecie miejsce zajął Marinus Kraus. Niemiec co prawda oddał skok dłuży bo mierzył 105,5 m jednak ze względu na przelicznik wiatru zajął dopiero 3 lokatę. Tuż za czołową trójką znalazł się Taku Takeuchi z odleglością 105,5 metra. Polacy spisali się dobrze. Najlepszy z Polaków Klemens Murańka zajął 6. miejsce dzięki skokowi na odległość 103 m. Piotr żyła oddając skok na 94 m zajął 13. miejsce, a Jan Ziobro 26. lokatę za skok na 90 m. Kamil Stoch z powodu choroby nie wystartuje w dzisiejszych zawodach.

Ze względu na złe warunki pogodowe i dość długie rozgrywanie treningu zrezygnowano z kwalifikacji do konkursu. Dlatego też podczas pierwszej serii konkursowej zobaczymy wszystkich 64 zawodników.

Pełne wyniki treningu

Źródło: informacja własna/ fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.