PŚ: Trening i kwalifikacje w Kuopio przełożone na wtorek! (lista startowa)

fot.: skisprungschanzen.com
fot.: skisprungschanzen.com

Z powodu zbyt silnego wiatru, oficjalne treningi i kwalifikacje przełożone zostały na wtorkowy poranek. Początek serii próbnej o godzinie 8:00, a zaraz po nich rozpoczną się kwalifikacje. Na starcie miało pojawić się 65 zawodników. Wśród nich nasz kraj reprezentować mieli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro.

Na dzisiejszy dzień przewidziane były skoki na skoczni Puijo (HS127) w fińskim Kuopio. Jednak ze względu na zbyt silne podmuchy wiatru i przesuwanie godziny rozpoczęcia treningów zdecydowano w końcu na odwołanie dzisiejszych zmagań. Jutro o godzinie 8:00 jeśli pogoda na to pozwoli będziemy świadkami pierwszych skoków, po których przyjdzie czas na kwalifikacje.
O awans do wtorkowych popołudniowych zawodów powalczą: Klemens Murańka, Jan Ziobro oraz Piotr Żyła. W treningu i kwalifikacjach prawdopodobnie może zabraknąć Kamila Stocha, który walczy z wirusem. Jednak ma on zapewniony udział w konkursie głównym, dzięki pozycji zajmowanej w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Lista startowa kwalifikacji

Program zawodów:
Wtorek, 10.03.2015
08:00 – oficjalny trening
09:00 – kwalifikacje
16:00 – seria próbna
17:15 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: Informacja własna/ fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.