PŚ: Już dzisiaj treningi i kwalifikacje! (lista startowa)

skisprungschanzen.com
skisprungschanzen.com

Puchar Świata tym razem zawitał do Titisee. Pierwotnie miał być Liberec, jednak po rezygnacji Czechów, to Niemcy ponownie będą organizatorami konkursów. Już dzisiaj odbędą się kwalifikacje na skoczni HS 142, w których  wystąpi 62 zawodników z 17 państw.

Skład reprezentacji Polski na niemiecki weekend to:  Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł. Dawid Kubacki na początku będzie pełnił rolę rezerwowego. W niedzielę zastąpi jednego ze słabszych kolegów z kadry. Dodajmy, że Kamil Stoch ma zapewniony udział w konkursie ze względu na nieobecność Simona Ammanna.

Hochfirstschanze – skocznia narciarska w Titisee- Neustadt, jest największą naturalną skocznią w Niemczech. Dodajmy, że jednym z dwóch oficjalnych rekordzistów  jest Adam Małysz. Polak w pamiętnym konkursie w 2007 roku poszybował na 145. metr. Taki sam rezultat osiągnął w 2001 roku Sven Hannawald.

Podczas ubiegłego sezonu konkursy na niemieckim obiekcie przyniosły dużo radości polskim kibicom. W sobotę Kamil Stoch był drugi, a w niedzielę nasz rodak nie miał już sobie równych. Miejmy nadzieję, że i ten weekend będzie udany!

Program zawodów:

Piątek, 06.02.2015

13:15 – oficjalny trening

15:45 – kwalifikacje

Sobota, 07.02.2015

15:30 – seria próbna

16:30 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.02.2015

14:00 – kwalifikacje

15:30 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.