PŚ: Tepes zwycięża, Kryształowa Kula dla Freunda!

FreundTo był najbardziej emocjonujący konkurs w tym sezonie. Jurij Tepes wygrał ostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata i tym samym odebrał szansę na Kryształową Kulę swojemu koledze z drużyny – Peterovi Prevcovi, który zajął dzisiaj 2. miejsce.

Severin Freund dzięki zajęciu 7. miejsca w dzisiejszym konkursie uzyskał identyczną liczbę punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jak Peter Prevc. Obaj zawodnicy zgromadzili po 31. konkursach 1729 punktów. Z racji tego, że Severin Freund odniósł 9 zwycięstw w tym sezonie, to on został zdobywcą najcenniejszego trofeum – Kryształowej Kuli.

Jurij Tepes, zwycięzca dzisiejszego konkursu, po skokach na 230,5 i 244 m wyprzedził swojego rodaka Petera Prevca o 2,8 pkt i pozbawił go Kryształowej Kuli. Peter Prevc w swoich skokach uzyskał dzisiaj 236,5 i 233,5 m. Trzecie miejsce zajął Norweg Rune Velta (230,5 i 226,5 m).

Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował 2. miejsce, w drugim skoku trafił na gorsze warunki i uzyskał 222,5, co dało mu 5. miejsce. Na 10. miejsce po skokach na 222,5 i 220,5 m awansował Piotr Żyła.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pierwsze miejsce razem podzielili Severin Freund i Peter Prevc. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft (1578 pkt). Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch, z dorobkiem 820 punktów zajął 9. miejsce. Piotr Żyła zgromadził 474 pkt i zajął 19. lokatę.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Małą kryształową kulę za rywalizację w lotach narciarskich na osłodę zdobył Peter Prevc, przed Severinem Freundem i Jurijem Tepesem. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła, zajął w tej klasyfikacji 12. lokatę.

Klasyfikacja lotów narciarskich

Puchar Narodów powędrował do Niemiec, którzy o 37 pkt wyprzedzili reprezentację Norwegii. Trzecie miejsce należy do Austrii. Reprezentacja Polski z dorobkiem 2282 pkt zajęła 6. miejsce.

Puchar Narodów

To już koniec zmagań w sezonie 2014/2015. Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski w Zakopanem. Po nich zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek.

1 thought on “PŚ: Tepes zwycięża, Kryształowa Kula dla Freunda!