PŚ: Szesnastu skoczków odpadnie dziś w kwalifikacjach (lista startowa)

Fot. Agnieszka Białek
Fot. Agnieszka Białek

Przed nami ostatnie konkursy przed świętami i Turniejem Czterech Skoczni. Najlepsi skoczkowie od dziś do niedzieli rywalizować będą na dużej skoczni w Engelbergu. Przed nami treningi i kwalifikacje. Ilu Polaków awansuje do jutrzejszego konkursu?

Skoczkowie na Gross-Titlis-Schanze pojawią się dzisiaj o 12:00, kiedy ma rozpocząć się oficjalny trening. Dwie godziny później mają wystartować kwalifikacje. Na liście startowej widnieje 56 nazwisk plus pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej, która awans do sobotnich zmagań ma zagwarantowany. W kwalifikacjach zobaczymy siedmiu biało-czerowonych: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Ten ostatni zadebiutuje w Pucharze Świata po wspaniałych wynikach w Pucharze Kontynentalnym przed tygodniem. – Andrzej potrafi sprężyć się na zawody – przyznał nam trener Maciej Maciusiak. Szkoleniowiec uważa, że młodego skoczka stać na dobre rezultaty w Szwajcarii. – Na treningach skakał gorzej niż w Renie, ale był po treningu motorycznym. W weekend będzie lepiej – komentował Maciusiak.

Gospodarze w ten weekend liczyć będą oczywiście na Simona Ammanna, chociaż nie bez uwagi zostawią występy pozostałych swoich reprezentantów. Szczególną uwagę należy zwrócić na Gregora Deschwandena, który w ostatnim konkursie w Niżnym Tagile, odniósł swój życiowy sukces (7. miejsce). Do rywalizacji w ten weekend w silniejszym składzie wracają Japończycy z wicemistrzem olimpijskim Noriakim Kasai na czele. W Engelbergu pojawi się także Andreas Kofler. Nadal na skoczni nie ujrzymy Gregora Schlierenzaura, dla którego celem jest Turniej Czterech skoczni.

Pogoda w Engelbergu ma być optymalna dla przeprowadzenia dzisiejszych kwalifikacji. W pozostałe dni weekendu również nie powinno być większych problemów. – Wiatr ma być znikomy, więc jest szansa na przeprowadzenie w miarę sprawiedliwych konkursów – poinformował nas trener Maciusiak. Miejmy nadzieję, że wreszcie się uda. Transmisje z dzisiejszych kwalifikacji na antenie Eurosportu. Dla tych, którzy nie mają dostępu do tego nadawcy, polecamy transmisję w Radiu Gol.

Lista startowa 

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.