PŚ: Stefan Kraft wygrywa pierwszy trening! Żyła 5!

DSC_0154-CopyAustriak – Stefan Kraft wygrał pierwszy trening przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego, który odbędzie się w niedziele w Lahti. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni wyprzedził Noriakiego Kasaiego i Petera Preva. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który uplasował się na 5 miejscu!

Stefan Kraft w swojej próbie uzyskał 125 metrów, co dało mu w sumie 91 pkt. Drugiego Noriakiego Kasiego (123 metr) wyprzedził o 4.3 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się Lider Pucharu Świata – Peter Prevc (121 metrów; 85.8 pkt.).

Na czwartej pozycji znalazł się młody norweg – Phillip Sjoeen, który poszybował na 122,5 metra (84.5 pkt.). Piotr Żyła po skoku na odległość 121 metrów (80.8 pkt.) zajął piąte miejsce. Granicę 120 metrów przekroczył również będący na szóstym miejscu – Anders Jacobsen (121,5 metra; 79.1 pkt.).

Najlepszym z Polaków okazał się już wcześniej wspomniany Piotr Żyła. Na 11 miejscu uplasował się dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi – Kamil Stoch, który uzyskał 116 metrów (76.2 pkt.). Jan Ziobro po skoku na 115,5 metra (68.6 pkt.) zajął 18 pozycję. Nieco słabiej poszło Klemensowi Murańce, który po skoku na odległość 114 metrów (66.9 pkt.), musiał zadowolić się 24 miejscem.

Aktualnie trwa drugi trening. Kwalifikacje zaplanowano na godz. 18:00 czasu polskiego (19:00 fińskiego).