PŚ: Stefan Hula wygrywa kwalifikacje. Wszyscy Polacy w konkursie!

stefanhulaz16

Stefan Hula wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger, a trzeci był Manuel Poppinger. Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do konkursu.

Stefan Hula skokiem na 126,5 metra (122.8 pkt.), zapewnił sobie zwycięstwo w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Oslo na wzgórzu Holmenkollen. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Niemiec – Andreas Wellinger (125 metrów; 120.4 pkt.). Trzeci był Austriak – Manuel Poppinger, który uzyskał 125,5 metra (119.8 pkt.).

Wszyscy Polacy zapewnili sobie przepustkę do niedzielnych zawodów. Kolejnym reprezentantem naszego kraju, którego zobaczymy w konkursie jest Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 124 metrów (115.5 pkt.), co dało mu piąte miejsce. Na 17 pozycji sklasyfikowany został Andrzej Stękała (118 metrów; 103.9 pkt.). Kamil Stoch (113,5 metra; 101.1 pkt.), Bartłomiej Kłusek (114,5 metra; 99.7 pkt.) i Maciej Kot (114,5 metra; 99.1 pkt.) zajęli odpowiednio miejsca 20, 21 i 22. Po kwalifikacjach pojawiła się informacja podawana przez oficjalną stronę FIS, że Kamil Stoch został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty. Jednak jak się okazało była to pomyłka Jury zawodów.

Wśród zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować najlepiej zaprezentował się Noriaki Kasai, który uzyskał 127,5 metra. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Peter Prevc lądował na 121,5 metra. Ze skoku w serii kwalifikacyjnej zrezygnowali: Stefan Kraft, Michael Hayboeck i Johann Andre Forfang.

Pełne wyniki kwalifikacji

Na Holmenkollbakken panowały dzisiaj trudne warunki atmosferyczne. Padający śnieg zasypywał tory najazdowe, a wiatr wiał skoczkom raz pod narty, a raz z tyłu. Jutro na godz. 16:00 zaplanowany został konkurs drużynowy.

Źródło: fis-ski.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “PŚ: Stefan Hula wygrywa kwalifikacje. Wszyscy Polacy w konkursie!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.