PŚ: Słowenia zwycięża, druga seria odwołana!

fot. Mateusz Król
fot. Mateusz Król

Reprezentacja Słowenii zwycięża w ostatnim konkursie drużynowym w tym sezonie. Organizatorzy z powodu silnego wiatru i roztapiających się torów najazdowych odwołali drugą serię a wyniki z pierwszej serii zostały uznane za oficjalne, końcowe wyniki dzisiejszej rywalizacji. 

Drużyna ze Słowenii w składzie: Jurij Tepes, Anze Semenic, Robert Kranjec oraz Peter Prevc, zwyciężyła w dzisiejszym konkursie z 43,3 pkt przewagi nad drugą reprezentacją Austrii. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Norwegii, która do zwycięzców straciła 64,4 pkt.

Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła (230,5 m), Aleksander Zniszczoł (149,5 m), Klemens Murańka (221,5 m) oraz Kamil Stoch (218 m). Nasi reprezentanci stracili do podium 30,2 pkt. Jeśli odbyłaby się seria finałowa nasza drużyna miała realne szanse na walkę o podium.

Najdłuższym skokiem dzisiejszego konkursu popisał się reprezentant gospodarzy – Jurij Tepes, który uzyskał 237,5 m.

Pełne wyniki

Już jutro ostatni konkurs w tym sezonie. Na Letalnicy obejrzymy 30. najlepszych zawodników tego sezonu. Prawo startu w jutrzejszej rywalizacji zapewnione ma Kamil Stoch (9. miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Piotr Żyła (19. miejsce w klasyfikacji generalnej). Ciekawie zapowiada się walka o kryształową kulę. Przed ostatnim konkursem Severin Freund ma tylko 44 pkt przewagi nad drugim Peterem Prevcem. Początek konkursu o godz. 10:00.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.