PŚ: Słowenia zwycięża w konkursie drużynowym, Polska szósta

DSC_0637-Copy1Reprezentacja Słowenii zwyciężyła w dzisiejszym konkursie drużynowym w Oslo. Polacy zajęli 6. miejsce. 

Zawodnicy ze Słowenii nie dali dzisiaj szans rywalom i łącznie zgromadzili 977,7 pkt. Drugie miejsce zajęła reprezentacja gospodarzy. Norwegowie do zwycięzców stracili 32,4 pkt. Na najniższym stopniu podium dość niespodziewanie stanęli Japończycy.

Tuż za podium uplasowali się Niemcy, którzy do trzeciego miejsca stracili 12,2 pkt. Dopiero piąta lokata przypadła dzisiaj Austriakom, dla których świetnie skakał Stefan Kraft. Nasi reprezentanci w składzie: Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Stefan Hula zajęli 6. miejsce. W drugiej serii bardzo dobrym skokiem na 129,5 m popisał się Andrzej Stękała. Dobrze wypadł też Dawid Kubacki, który uzyskał 125 m. Kolejne miejsca zajęli Czesi i Rosjanie. Do serii finałowej nie awansowali Szwajcarzy.

Pełne wyniki konkursu 

W Pucharze Narodów na prowadzeniu utrzymują się Norwegowie, którzy do tej pory zgromadzili 3803 pkt. Drugie miejsce zajmują Niemcy (3375 pkt) a trzecie Słoweńcy (3220 pkt). Reprezentacja Polski zgromadziła 1293 pkt i zajmuje 6. pozycję za Japończykami a przed Czechami.

Puchar Narodów 

źródło: informacja własna 

Franek Damboń
Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.