PŚ: Severin Freund wygrywa jednoseryjny konkurs! Kraft liderem PŚ!

FreundSeverin Freund, wygrał dzisiejszy jednoseryjny konkurs w fińskim Kuopio. Niemiec wyprzedził będącego na drugim miejscu Andersa Bardala oraz Simona Ammanna i Stefana Krafta, którzy ex aequo zajęli trzecie miejsce. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła.

Severin Freund oddał skok na odległość 103,5 metra i wyprzedził Andersa Bardala (102,5 metra) o 3,4 pkt.. Trzecie miejsce zajęli wspólnie Simon Ammann i Stefan Kraft. Szwajcar uzyskał odległość 106 metrów i ustanowił nowy rekord skoczni normalnej w Kuopio. Młody Austriak, który dzisiaj przejął od Prevca żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata, skoczył 99 metrów.

Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła. Popularny “wiewiór” poszybował na 96,5 metra (123.9 pkt.), co ostatecznie dało mu miejsce 10. Niestety, ze swoich skoków nie mogą być zadowoleni Klemens Murańka (80,5 metra; 75.8 pkt.; 46 miejsce) i Jan Ziobro (92,5 metra; 104 pkt.; 31 miejsce). Obydwaj Polacy nie poradzili sobie z bardzo zmiennymi i dosyć niebezpiecznymi warunkami, które panowały na kompleksie skoczni w Kuopio. Kamil Stoch z powodu ciężkiego zatrucia pokarmowego nie wziął udziału w dzisiejszym konkursie.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej PŚ nastąpiły zmiany. Peter Prevc musiał oddać żółtą koszulkę lidera na rzecz Stefana Krafta, który prowadzi z dorobkiem 1368 pkt.. Na drugim miejscu uplasował się Severin Freund – 1343 pkt. i dopiero trzecie miejsce zajmuję wcześniej wspomniany Prevc – 1329 pkt. Pomimo nieobecności Kamila Stocha w dzisiejszym konkursie, utrzymał miejsce w czołowej “10” PŚ. Aktualnie dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi zajmuję 10 lokatę (616 pkt.) i traci tylko 12 pkt. do Gregora Schlierenzauera, który zajmuję miejsce 8 i 6 pkt. do Simona Ammanna, który jest 9.

Klasyfikacja generalna

Jutro zawodnicy mają dzień odpoczynku od zmagań na skoczni. Ten czas przeznaczą na przelot z Kuopio do Trondheim, gdzie już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejny konkurs indywidualny w sezonie 2014/2015.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.