PŚ: Seria próbna dla Prevca, Kot 13

Peter-Prevc

Właśnie zakończyła się seria próbna do drużynowego konkursu w niemieckim Willingen. Najlepiej spisał się Peter Prevc, który skoczył 135m. Zaraz za nim uplasował się Michael Hayboeck, który oddał skok na 134m. Na trzecim miejscu pojawił się reprezentant gospodarzy Severin Freund (131,5 m).

W pierwszej grupie zawodników najlepiej spisał się Jurij Tepes, który skoczył na 134 m, a w drugiej natomiast reprezentant gospodarzy – Andreas Wellinger (139 m). Trzecia runda należała do Richarda Freitaga (132 m), a w ostatniej najlepiej spisał się Peter Prevc. Spośród biało – czerwonych najdłuższy skok oddał Maciej Kot (131 m) i tym samym zajął wysoką 13. pozycję.  Dobrze również zaprezentował się Andrzej Stękała, który skoczył 125m. Dużo słabiej natomiast skoczyli Jakub Wolny i Stefan Hula, którzy osiągnęli odpowiednio 118 m i 107m.

Po skokach serii próbnej największe prawdopodobieństwo zwycięstwa w dzisiejszym konkursie drużynowym mają gospodarze. Jednak bardzo dobre i równe skoki oddają zarówno Słoweńcy jak i Austriacy. Kto dziś stanie na podium i umocni swoją pozycję w generalnej klasyfikacji narodów? Na pierwszą serię konkursową zapraszamy do kanału TVP1 i Eurosport 1 od godziny 18:00.

Wyniki serii próbnej

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.