PŚ: Sara Takanashi triumfuje!

za-progiem.pl
za-progiem.pl

Podczas dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w Ljubnie najlepiej spisała się Sara Takanshi. Japonka po raz czwarty w tym sezonie zwyciężyła.Podium uzupełniły  Daniela Iraschko-Stolz i Sara Hednrickson.

Po pierwszej serii konkursu na prowadzeniu była Daniela Iraschko-Stolz. Miała niespełna trzy punkty przewagi nad Takanashi. Kolejne miejsca zajmowały Maja Vtic, Maren Lundby i Sarah Hendrickson.

Jednak w serii finałowej to Japonka okazała się najlepsza. Skoki na odległość 88 i 90 metrów dały jej pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazła się Daniela Iraschko-Stolz (89 i 88 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Sarah Hendrickson (86 i 87 m). Przypomnijmy, że dla Amerykanki był  to pierwszy występ zakończony w czołowej trójce od niemal dwóch lat.

Do zakończenia rywalizacji PŚ zostały już tylko dwa konkursy. W klasyfikacji generalnej  nadal prowadzi Daniela Iraschko-Stolz.  Jednak po ostatnich dwóch zwycięstwach Sara Takanashi zmniejszyła  stratę do 89 punktów.  Walka o zwycięstwo w tym sezonie rozegra się właśnie między tymi dwiema zawodniczkami, ponieważ trzecia Carina Vogt traci już 240 punktów.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.