PŚ: Rozpoczynamy historyczny weekend w Wiśle. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

DSC_0455-Copy1Niewiele ponad miesiąc minął od konkursów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem a już najlepsi skoczkowie świata ponownie goszczą w Polsce. Wisła dostała historyczną szansę na organizację zawodów przez cały weekend. Dziś treningi i kwalifikacje.

Wisła pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich zorganizowała trzy lata temu. Opinie o organizacji były różne, bo pojawiło się wiele kontrowersji. Komitet organizacyjny z Andrzejem Wąsowiczem na czele, to jednak grupa hardych ludzi, którym na skokach w województwie śląski, po prostu zależy. Wyciągnęli wszelkie wnioski z błędów debiutanta i zrobili wszystko, aby zawody powróciły za rok. Pierwotnie miało zabraknąć ich w sezonie olimpijskim, ale ostatecznie miejsce w kalendarzu udało się wywalczyć. Przez trzy sezony mieliśmy długi weekend ze skokami w Polsce. W tym roku wszystko się zmieniło, bo Wisła zasłużyła na prawo do organizacji dwóch konkurs w jeden weekend. Czego świadkami będziemy od dzisiaj.

W przeciwieństwo do Zakopanego, Wisła organizuje konkursy w piątek i sobotę. Dzisiaj zawodnicy na skoczni im. Adama Małysza, pojawią się około godziny 16:00, kiedy mają rozpocząć się oficjalne treningi. Dwie godziny później mają odbyć się kwalifikacje, w których udział weźmie aż trzynastoosobowa ekipa z Polski (skład TUTAJ). W Wiśle zobaczymy zdobywce kryształowej kuli za ten sezon Petera Prevca oraz pozostałych najlepszych skoczków świata. Polska liczy na to, że śladem Wielkie Krokwi, wiślańska skocznia również przyniesie odrodzenie naszej reprezentacji. Kamil Stoch wie, jak stawać tutaj na podium, bo był tu drugi przed dwoma laty. Wówczas była nawet szansa na zwycięstwo, gdyby nie brak telemarku przy okazji pierwszej próby.

Pogoda dla Wisły jest optymistyczna, i co najważniejsze, nie ma problemu z naśnieżeniem skoczni. Zgodnie z zapowiedziami Andrzeja Wąsowicza, śniegu nie brakło. Wiatr dziś i jutro nie powinien płatać figli. Większe zmartwienie przewidywane jest na sobotę, kiedy wiatr ma się wzmóc. Miejmy jednak nadzieję, że pogoda odpuści i pozwoli najlepszym kibicom na świecie oglądać jedną z najpopularniejszych dyscyplin w naszym kraju, bez żadnych przeszkód. Na skocznie kibiców dowozić mają bezpłatne autobusy. Transport powrotny też jest zapewniony do godziny po zakończeniu zawodów. Na taką samą pomoc mogą liczyć dziennikarze. Zapowiada się zatem weekend wielkich emocji i wspaniałej zabawy. Na miejscu będzie oczywiście nasza ekipa, która przygotuje relację z tego wydarzenia. Jesteście gotowi?

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.