PŚ: Przed nami weekend na Holmenkollen! (lista startowa)

e-architect.co.uk
e-architect.co.uk

Już dziś na skoczni Holemnkollbakken w Oslo odbędzie się pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów indywidualnych. Zawodników czeka bardzo intensywny dzień, bowiem na dzisiaj przełożone zostały treningi z wczorajszego wieczora, następnie zaplanowane są kwalifikacje i konkurs. Na ich starcie zobaczymy  skoczków. 

Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do mekki narciarstwa klasycznego – Oslo. Polacy mają bardzo dobre wspomnienia z tym miejscem. To właśnie tutaj swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł Adam Małysz.

Czy już w ten weekend poznany zwycięzce Kryształowej kuli? Myślę, że nie. Walka o triumf w końcowej klasyfikacji będzie trwała do ostatniego konkursu w Planicy. Wiadomo, że Peter Prevc, Stefan Kraft i Severin Freund zawalczą o tytuł najlepszego skoczka w sezonie 2014/2015. Zdecydowanym faworytem konkursów w Oslo będzie wcześniej wspomniany Freund i Kraft, który w konkursie w Trondheim po awarii sprzętu stracił żółtą koszulkę lidera. Za to w Planicy namieszać może Peter Prevc, który jest doskonałym lotnikiem i będzie skakał na swojej skoczni. Czeka nas emocjonująca walka do samego końca!

Przed zawodnikami intensywny dzień ze skokami narciarskimi. Już o godz. 15:00 powinny się rozpocząć treningi, a następnie na godz. 16:45 zaplanowane są kwalifikacje. O godz. 18:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

Na starcie treningów i kwalifikacji zobaczymy 65  skoczków. Wśród nich jest czterech reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro i Klemens Murańka.

Pełna lista startowa treningów i kwalifikacji

Relacje z całego dnia zawodów można śledzić na berkutschi.com. Konkurs indywidualny będzie można obejrzeć na żywo w stacji TVP 1 oraz Eurosport.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.