PŚ: Przed nami treningi i kwalifikacje w Niżnym Tagile (lista startowa)

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Po raz drugi w historii Puchar Świata w skokach narciarskich zawita do Niżnego Tagilu. Zaplanowano tutaj po dwa konkursy indywidualne mężczyzn i kobiet. Dziś treningi i kwalifikacje.

Panie swoją rywalizację rozegrają na skoczni HS 100. Będą to konkursy numer 2 i 3 w tym sezonie. Przypomnijmy, że przed tygodniem inauguracyjny konkurs w Lillehammer wygrała Sara Takanashi i to ona wystąpi w Rosji z żółtą koszulką. Kobiety nie rywalizowały tutaj przed rokiem. Prócz Takanashi o podium bić się będą: Daniela Iraschko-Stolz, Maja Vtic czy Maren Lundby. Oficjalne treningi padły jednak łupem liderki PŚ. Czy uda się ją komuś pokonać?

Bardziej wyrównana rywalizacja zapowiada się w Puchar Świata mężczyzn. Przed rokiem na skoczni HS 134 w pierwszym konkursie triumfował Anders Fannemel przed Schlierenzaurem i Freundem. Tego drugiego nie zobaczymy jednak w Rosji. Niemiec natomiast wygrał tutaj drugi konkurs 12 miesięcy temu. Tym razem wystąpi w żółtej koszulce lidera i z pewnością jest głównym faworytem. Do walki o najlepsze miejsca może włączyć się Kenneth Gangnes. Norweg traci do Freunda w klasyfikacji generalnej zaledwie 1 punkt, a przecież to on wygrał ostatni konkurs w Lillehammer.

My trzymamy kciuki za powrót do wysokiej dyspozycji naszych skoczków. Dla mistrza olimpijskiego Kamila Stocha to będzie pierwsza wizyta na tej skoczni. W ubiegłym sezonie na początku sezonu był kontuzjowany, więc został wykluczony z tej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że uda mu się powalczyć o czołowe lokaty. Nasza reprezentacja trenowała w tym tygodniu na naśnieżonej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oby przyniosło to spodziewane efekty. Prognozy dla Niżnego Tagilu nie są zbyt optymistyczne, ale miejmy nadzieję, że uda się rozegrać te zawody. Transmisję z dzisiejszych kwalifikacji pokaże stacja Eurosport. Relacji będzie można także ‘na żywo’ posłuchać w Radiu Gol.

Lista startowa kobiet
Lista startowa mężczyzn

Program zawodów:

8:00 oficjalny trening kobiet
10:00 kalifikacje kobiet HS-100
13:00 oficjalny trening mężczyzn
15:00 kwalifikacje mężczyzn HS-134

Źródło: Informacja własna / FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.