PŚ: Przed nami ostatni konkurs sezonu!

fot.Mateusz Król
fot.Mateusz Król

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Przed nami ostatni konkurs w sezonie 2014/2015. I to właśnie dzisiaj poznamy zwycięzce całego sezonu. Kto nim będzie? Walczący Peter Prevc, czy broniący się Severin Freund? Ciekawie zapowiada się również  walka o PŚ w lotach narciarskich oraz Puchar Narodów. Wszystko rozstrzygnie się lada moment.

W dzisiejszym konkursie indywidualnym zgodnie z tradycją wezmą udział najwyżej uplasowani zawodnicy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Co prawda dobór nastąpił według klasyfikacji generalnej PŚ, jednak kolejność na liście startowej jest ustawiona według rankingu lotów. W ten sposób po raz ostatni w sezonie 2014/2015 o pucharowe punkty powalczy 31 zawodników z 10 państw. Wśród nich znalazło się dwóch naszych reprezentantów: Kamil Stoch , który będzie skakł  dwunasty i dziewiętnasty Piotr Żyła .

Niedzielny konkurs rozstrzygnie również ranking za konkursy lotów oraz drużynowy. W rywalizacji  o Puchar Narodów wciąż walczą reprezentanci Niemiec i Norwegii. We wczorajszym konkursie drużynowym  Norwegowie zmniejszyli stratę do ekipy Wernera Schustera do 96 punktów. Przy słabym występie Niemców i świetnych skokach Norwegów tutaj również wszystko może ulec zmianie.W przypadku PŚ w lotach sytuacja wygląda podobnie jak w klasyfikacji generalnej, jednak różnica pomiędzy Freundem i Prevcem wynosi 35 punktów.

Jednak oczy wszystkich kibiców skoków narciarskich będą zwrócone na walkę o najważniejsze trofeum w tym sezonie, czyli kryształową kulę. Można powiedzieć, że szanse na zwycięstwo pomiędzy Freundem a Prevcem są wyrównane. Przewagę (44 punktów) ma Niemiec, jednak to Prevc ustanowił nowy rekord (248,5 m) i to on skacze u siebie. Tłumy kibiców zgromadzonych pod skocznią na pewno pomagają Słoweńcowi. Zatem kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Jeśli chodzi o warunki pogodowe to niestety dziś w Planicy cały czas pada deszcz ze śniegiem. Mamy nadzieję, że to nie przeszkodzi w przeprowadzeniu sprawiedliwego konkursu.

Relację z serii próbnej, jak i konkursu można śledzić za pomocą berkutschi,com. Transmisja z konkursu w TVP 1 już od godziny 9:35. Natomiast stacja Eurosport rozpocznie emisję o 9:45.

Program zawodów:

21.03.2015 (niedziela):

09:00 – seria próbna

10:00 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.