PŚ: Przed nami ostatni dzień lotów w Vikersund (lista startowa)

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Przed nami ostatni dzień zmagań na największej skoczni do lotów Vikersundbakken. Kto wygra ostatni konkurs w lotach narciarskich w Vikersund? Może dzisiaj padnie nowy rekord świata?

Faworyci do dzisiejeszego konkursu? Norwegowie i Słoweńcy zdecydowanie brylują od dwóch dni na skoczni w norweskim Vikersund. Piątkowe zawody padły łupem Roberta Kranjca a wczoraj najlepszy był Peter Prevc, który pewnie zmierza po pierwszą kryształową kulę w karierze. Nie można zapominać także o Severinie Freundzie, Stefanie Krafcie, Michaelu Hayboecku oraz japońskim weteranie skoków Noriakim Kasai. Podczas dzisiejszych kwalifikacji zobaczymy tak jak w przypadku poprzednich dni sześciu Biało-Czerwonych. Zaprezentują się: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Miejmy nadzieję, że nasz mistrz olimpijski udowodni, że wczorajszy brak kwalifikacji był tylko wypadkiem przy pracy.

Pogoda nie powinna płatać większych figli, chociaż należy pamiętać, że wiatr może mieć spory wpływ na uzykiwane odległości. Dzisiejszy konkurs poprzedzą kwalifikacje, które zaplanowane są na godzinę 14:30. O godzinie 16:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisja konkursu odbędzie się na kanałach TVP 1 oraz Eurosport 1. Miejmy nadzieję, że wiatr nie będzie utrudniał rywalizacji i będziemy świadkami sprawiedliwego konkursu oraz dalekich lotów.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.