PŚ: Przed nami konkurs indywidualny w Willingen (lista startowa)

SAM_2053

W niedzielne popołudnie w Willingen zostanie rozegrany 14 indywidualny konkurs Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. W konkursie wystartuje 50 zawodników, w tym pięciu reprezentantów Polski. Start zawodów zaplanowano na 15:45. 

To będzie prawdziwy sprawdzian dla kadry Macieja Maciusiaka. Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny i Andrzej Stękała stanowią trzon naszej reprezentacji w Willingen. We wczorajszym konkursie drużynowym, Polska zajęła bardzo dobre szóste miejsce, a piątą pozycje przegraliśmy z Czechami tylko o 0.2 pkt.. Gdyby odbyła się druga seria zawodów, zapewne nie mielibyśmy problemów z przesunięciem się w klasyfikacji konkursu w górę. W kwalifikacjach aż trzech biało – czerwonych zameldowało się w pierwszej “10”. W dzisiejszych zawodach wystartuje jeden zawodnik kadry A – Jan Ziobro, który w przeciwieństwie do swoich kolegów z kadry B nie zachwycił w kwalifikacjach i nie znalazł się w składzie na konkurs drużynowy.

Tradycyjnie w roli faworytów konkursu upatrywać trzeba Petera Prevca i Severina Freunda. Niespodziankę może również sprawić Domen Prevc, który we wczorajszym konkursie drużynowym miał najwyższą indywidualną notę. Norwegowie też nie chcą składać broni i pokazać przed nadchodzącymi Mistrzostwami w lotach narciarskich, że będą się liczyć w walce o medale. Austriacy w tym sezonie mają nowego lidera kadry, którym bez zwątpienia jest Michael Hayboeck. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na przeprowadzenie sprawiedliwych zawodów, to możemy być świadkami interesującego widowiska. Tym bardziej, że Mühlenkopfschanze jest największą skocznią dużą w Pucharze Świata.

Program zawodów 10.01.2015 r.:

14:45 – seria próbna

15:45 – pierwsza seria konkursowa

Pełna lista startowa konkursu

Niestety, prognozy na dzisiejszy dzień nie wyglądają za ciekawie. Ma wiać z siłą ok. 5 m/s. Dodatkowo organizatorom w przeprowadzeniu zawodów może przeszkadzać deszcz.

Źródło: fis-ski.com / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.