PŚ: Przed nami konkurs indywidualny w Kuopio (lista startowa)

DSC_0404

Karuzela Pucharu Świata nabrała prędkości. Wczoraj odbył się konkurs drużynowy a już dzisiaj przed nami rywalizacja indywidualna na skoczni w Kuopio. Czy Peter Prevc powróci na ścieżkę zwycięstw? 

Skocznia Puijo w Kuopio to obiekt o punkcie konstrukcyjny usytuowanym na 120. metrze. Do wczoraj rekordzistą obiektu był Japończyk Masahiko Harada, który niemal 18 lat temu poszybował na 135,5 m. W pierwszej serii wczorajszego konkursu drużynowego o pół metra rekord ten pobił Norweg Daniel Andre Tande.

Wczoraj odbyły się także kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego, w których bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, na czele z Kamilem Stoche, który te kwalifikacje wygrał. Tradycyjnie w pierwszej wystąpi 50 zawodników z 12 państw, w tym sześciu reprezentantów Polski: Klemens Murańka (nr 15), Piotr Żyła (nr 18), Andrzej Stękała (nr 23), Dawid Kubacki (nr 24), Stefan Hula (nr 27) oraz Kamil Stoch (nr 31).

Lista startowa 

Seria próbna przed konkursem zaplanowana jest na godz. 18:00 a godzinę później rozpocząć ma się pierwsza seria konkursowa. Przypomnijmy, że na skoczni w Kuopio dwa zwycięstwa w 2013 i 2014 roku odniósł nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch. Mamy nadzieję, że i tym razem Polaków stać na dobre skoki i wysokie lokaty.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.