PŚ: Przed nami konkurs drużynowy w Lahti (lista startowa)

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Już dziś na skoczni Salpausselka odbędzie się drużynowy konkurs skoków narciarskich, który zostanie poprzedzony serią próbną. Czy Słoweńcy powtórzą zwycięstwo wywalczone w Oslo?

Konkursy rozgrywane w ten weekend w Lahti są głównym sprawdzianem dla zawodników oraz organizatorów przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w przyszłym roku. Rozmiar skoczni Salpausselka wynosi HS-130, a jej punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 116 metrze. Rekordzistą skoczni od 2006 roku jest Andreas Widhoelzl. Austriak czwartego marca 2016 roku uzyskał na tym obiekcie 135,5 metra.

W rywalizacji drużynowej udział weźmie 10 ekip. Polacy skakać będą z numerem piątym w składzie: Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Klemens Murańka i Stefan Hula. Początek rywalizacji rozpocznie  się o godzinie 15:30 serią próbną. Na godzinę 16:30 zaplanowano start pierwszej serii konkursu drużynowego.

Program zawodów:

15:30 – seria próbna

16:30 – pierwsza seria konkursowa

Transmisję prowadzone będą na kanałach TVP 1 oraz Eurosport 1. Miejmy nadzieję, że warunki atmosferyczne nie będą bardzo dokuczliwe i będziemy świadkami sprawiedliwej rywalizacji. Która nacja okaże się najlepsza? Słoweńcy powtórzą zwycięstwo z Oslo? A może najlepsi okażą się Niemcy lub Norwegowie? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilka godzin.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.