PŚ: Przed nami drugi konkurs indywidualny w Planicy (lista startowa)
Ostatnim przystankiem sezonu w skokach narciarskich jest przeurocza Słowenia. Dziś na mamuciej skoczni w Planicy będziemy świadkami drugich zmagań najlepszych skoczków na świecie. Na godzinę 14:15 przewidziane są kwalifikacje, a zaraz za nimi rozpocznie się konkurs indywidualny.
Do kwalifikacji przystąpi 65 zawodników z 16 krajów. Następnie po nich 40 najlepszych zmierzy się w kolejnym, 39 już, konkursie w Słoweńskiej Planicy. Wczoraj w dodatkowo przeprowadzonym konkursie po raz 500 swój skok oddał Noriaki Kasai, a Peter Prevc zwyciężył po raz 14 w tym sezonie. Czy dziś będziemy świadkami kolejnych historycznych wyczynów?
Spośród naszych reprezentantów na belce startowej dzisiejszych kwalifikacji zobaczymy z numerem: 9 – Bartłomieja Kłuska, 28 – Macieja Kota, 30 – Stefana Hulę, 34 – Andrzeja Stękałę, 37 – Dawida Kubackiego, 46 – Piotra Żyłę i 47 – Kamila Stocha. We wczorajszych zmaganiach punkty zdobywało tylko dwóch biało – czerwonych, może dziś ta sztuka uda się większemu gronu Polaków?
Program zawodów:
Piątek, 18.03.2016
14:15 – Kwalifikacje
15:15 – Początek konkursu indywidualnego
Sobota, 19.03.2016
9:00 – Seria próbna
10:00 – Początek konkursu drużynowego
Niedziela, 20.03.2016
9:00 – Seria próbna
10:00 – Początek konkursu indywidualnego
Źródło: informacja własna