PŚ: Przed nami weekend w Planicy! (lista startowa, program)

blog.interia.pl
blog.interia.pl

Przed nami ostatni weekend ze skokami narciarskimi w tym sezonie. Na przebudowanej Letalnicy emocji nie zabraknie na pewno. Czy  padnie nowy rekord świata? No i najważniejsze, kto odbierze Kryształową Kulę? Tego wszystkiego dowiemy się w ciągu najbliższych czterech dni.

Już dzisiaj na przebudowanej skoczni Letalnicy ( HS 225) odbędą się treningi i kwalifikacje do piątkowego konkursu. Natomiast w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę – wielki finał.

Na liście startowej dzisiejszych kwalifikacji  znalazło się 66 zawodników z 18 państw. Wśród nich czterech Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Dawid Kubacki, który będzie walczył o powiększenie kwoty startowej dla Polski na Letnią Grand Prix.  Aleksander Zniszczoł w czwartek i piątek będzie pełnił rolę rezerwowego. Wszyscy biało-czerwoni będą musieli walczyć o awans do piątkowych zawodów, ponieważ plasują się oni poza czołową “10″ PŚ w lotach. Przypomnijmy, że awans wywalczy 30 zawodników, do których dołączy ostatnia dziesiątka na liście startowej.

Na szczęście prognozy pogody dla Planicy na najbliższe dni są bardzo optymistyczne. W czwartek i piątek  będzie słonecznie, do 9°C i minimalne podmuchy wiatru (0-1 m/s, w porywach do 2 m/s). W sobotę i niedzielę temperatura nieco spadnie, pojawią się też opady śniegu – siła wiatru również wzrośnie, ale jego prędkość nie powinna przekroczyć czterech metrów na sekundę.

Relację z całych zawodów można śledzić za pomocą berkutschi.com. Transmisję z czwartkowych kwalifikacji przeprowadzą TVP 1 i Eurosport. Początek rywalizacji zaplanowano na 11:00. Dwie godziny wcześniej rozpocznie się oficjalny trening.

Program zawodów:

Czwartek, 19.03.2015

09:00 – oficjalny trening

11:00 – kwalifikacje

Piątek, 20.03.2015

14:15 – seria próbna

15:15 – pierwsza seria konkursowa

Sobota, 21.03.2015

09:00 – seria próbna

10:00 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 22.03.2015

09:00 – seria próbna

10:00 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “PŚ: Przed nami weekend w Planicy! (lista startowa, program)

  1. Kamil Stoch jest w czołowej 10 PŚ, plasuje się na 9 pozycji. Oznacza to, że nie musi on brać udziału w kwalifikacjach 🙂 Mam nadzieję, że była to zwykła pomyłka, a nie że artykuły pisze osoba która o skokach wie tyle że w pierwszej serii konkursu występuje 40 zawodników 😀

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.