Peter Prevc

Severin Freund wygrał inaguracyjny konkursu Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Niemiec ze skokami na odległość 126 i 137,5 m wyprzedził drugiego Michaela Hayboecka oraz sklasyfikowanego na trzeciej pozycji Petera Prevca, który prowadził po I serii.

I seria

Liderem po I serii był Peter Prevc. Słoweniec skoczył 129,5 m. Tuż za Prevcem na drugim miejscu znajdował się Daniel Andre Tande uzyskując 133 m. Trzeci był Austriak Stefan Kraft (133 m). Czwarte miejsce zajmujmował Anders Fannemel (130,5 m). Piąty był reprezentant gospodarzy Severin Freund (126 m). Czołową szóstkę zamykał Michael Hayboeck (130 m). Siódmy był kolejny Norweg Kenneth Gangnes (129 m).

Fatalnie spisali się Polacy. Tylko Kamil Stoch awansował do drugiej serii skacząc 121 m. Reszta naszych skoczków przegrała w swoich parach w systemie K.O. Najbliżej awansu był Maciej Kot (115,5 m). Jeszcze słabiej spisali się Stefan Hula (111 m) oraz Piotr Żyła (105 m).

Cała seria została rozegrana z belki numer 14. Zawodnicy musieli zmagać się z tylnim wiatrem.

Pełne wyniki pierwszej serii konkursowej

II seria

II seria zawodów obfitowała w ogromne emocje. Wszystko oczywiście za sprawą wiatru. Przed II serią najazd został wydłużony do belki 15-tej. Powodem takiej decyzji był wiatr który wiał skoczkom w plecy. Jedyny Polak w finałowej serii, Kamil Stoch po skoku na odległość 123,5 m ostatecznie zajął  23 miejsce. Los uśmiechnął natomiast się do Severina Freunda. Niemiec z miejsca szóstego po I serii przesunął się aż na najwyższy stopień podium. Nie bez znaczenia były tutaj warunki wietrzne na jakie trafił 27-latek. Freund uzyskał 137,5 m. Później wiatr jednak zmienił kierunek. Jury zadecydowało z powrotem o podniesieniu rozbiegu, jednakże zawodnicy nie byli w stanie daleko szybować. Tym samym Freund wyprzedził sklasyfikowanego na drugiej pozycji Micheala Hayboecka – 139 m oraz lidera po I części zawodów Petera Prevca – 130 m. Na czwartym miejscu uplasował się najlepszy z Norwegów Anders Fannemel – 129 m. Piąty był weteran skoków Noriaki Kasai, który w finałowej serii uzyskał rezultat 133,5 m. Czołową szóstkę zamknął Kenneth Gangnes – 135,5 m.

Finalowe wyniki konkursu

Źródło: fis-ski.com

 Franek Damboń

Anna Kurowska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.