PŚ: Dwunaste zwycięstwo Prevca w sezonie!

13:52, 27.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 08:46, 28.02.2016

DSC_0583-Copy1

Peter Prevc wygrał pierwszy konkurs indywidualny w Ałmatach. Słoweniec wyprzedził Michaela Hayboecka i Severina Freunda. Dawid Kubacki zajął 30 miejsce.

To był nokaut Prevca wymierzony w innych zawodników Pucharu Świata w skokach narciarskich. Prevc już od serii próbnej dzisiaj był najlepszy. Pobił w niej rekord skoczni, który aktualnie wynosi 141 metrów. W konkursie nie było na niego mocnych. Słoweniec w swoich próbach uzyskał ponownie 141 metrów i 137,5 metra. Wyprzedził będącego na drugim miejscu Michaela Hayboecka (138 metrów; 133 metry; 254.7 pkt.) o 18 pkt.! Na najniższym stopniu podium uplasował się Severin Freund po skokach dwukrotnie na 135 metrów (252 pkt.).

Podium po pierwszej serii nie zdołał utrzymać Daniel Andre Tande, który lądował na 136,5 metra oraz 129 metrach (244.1 pkt.). Piąty był Robert Kranjec (129,5 metra; 133 metry; 242.7 pkt.). Jurij Tepes oddał skoki na odległość 130,5 metra i 132,5 metra (240.7 pkt.), co pozwoliło mu zająć szóstą lokatę.

Jedynym Polakiem w serii finałowej był Dawid Kubacki. Po skokach na 127 metrów i 121 metrów (207.4 pkt.), został ostatecznie sklasyfikowany na 30 pozycji. Jakub Wolny (120 metrów; 101.6 pkt.) i Andrzej Stękała (123 metry; 100.6 pkt.) zajęli odpowiednio miejsca 36 i 38. Jan Ziobro uzyskał 119 metrów i musiał zadowolić się pozycją 42. Na miejscu 48 uplasował się Piotr Żyła (115 metrów; 84.9 pkt.). Pecha miał Maciej Kot, który po skoku w pierwszej serii został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Pełne wyniki zawodów

Konkurs odbywał się w bardzo ciężkich dla zawodników warunkach. Wielokrotnie z powodu silnego, tylnego wiatru platforma startowa wędrowała w górę. Już jutro w Kazachskich Ałmatach drugi konkurs indywidualny na skoczni HS 140. Czy już jutro Peter Prevc zrówna się w ilości zwycięstw w jednym sezonie z Gregorem Schlierenzauerem? I najważniejsze, Czy już jutro Słoweniec zapewni sobie Kryształową Kule w sezonie 2015/2016?

Źródło: fis-ski.com