PŚ: Polacy polecą po kolejne podium w Lahti? (lista startowa)

fot: Facebook Evenement Team
fot: Facebook Evenement Team

Skoczkowie narciarscy powracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Po Mistrzostwach Świata w Falun nadszedł czas na ostateczną walkę o kryształową kulę. Dziś jednak konkurs drużynowy. Czy mamy szanse na podium?

Na starcie zmagań drużynowych widnieje 12 państw. Faworytami będą oczywiście złoci medaliści mistrzostw świata Norwegowie, ale przeszkadzać im będą Niemcy, którym nie wyszedł konkurs w Falun i  z pewnością będą chcieli się odegrać. W końcu to oni aktualnie liderują w Pucharze Narodów. Groźni będą także Austriacy i Polacy. Te dwie ostatnie ekipy wywalczyły przecież medale na ostatnim czempionacie. Nasi wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch. Polacy spisali się bardzo dobrze w kwalifikacjach, w których wygrał Jacobsen przed Żyłą. Jan Ziobro był 8., a Klemens Murańka 22.

Zawodnicy na skoczni o punkcie HS130 pojawią się już około godziny 17:00, kiedy rozpocznie się seria próbna. Przed rokiem w Lahti najlepsi byli Austriacy przed Niemcami i Norwegami. Polska zajęła odległe 7. miejsce. Pamiętamy jednak, że na Salpausselce często meldowaliśmy się już na podium. W latach 2011-2013 zajmowaliśmy tam w każdym konkursie drużynowym trzecie miejsca. Miejmy nadzieję, że dzisiaj także się uda. Pogoda ma być zdecydowanie lepsza niż wczoraj, chociaż spodziewane są opady deszczu. Prawdopodobnie nie przeszkodzi to jednak w rozegraniu konkursu. Szykują się zatem prawdziwe emocje. Relacje śledzić możecie od 18:00 na antenach TVP 1 oraz Eurosport.

Plan zawodów:

piątek, 6 marca 

16:00 oficjalny trening

18:00 kwalifikacje

 sobota, 7 marca 

17:00 seria próbna

18:00 konkurs drużynowy

 niedziela, 8 marca 

13:00 seria próbna

14:00 konkurs

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.