PŚ: Robert Kranjec zwycięża w Planicy, Peter Prevc drugi

16:18, 18.03.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 08:18, 19.03.2016

DSC_0845

Robert Kranjec utrzymał prowadzenie po pierwszej serii i zwyciężył w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Planicy. Na drugie miejsce awansował Peter Prevc. Punkty zdobyło pięciu reprezentantów Polski.

Robert Kraniec prowadził już na półmetku dzisiejszego konkursu. Skoki na 224,5 i 236 m wystarczyły, by pokonać Petera Prevca i zwyciężyć w dzisiejszym konkursie. Prevc po pierwszej serii i skoku na 218 m zajmował dopiero 6. miejsce ale w finałowej serii nie dał rywalom szans i poszybował na 242 m. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Johann Andre Forfang (223,5 i 233 m). Tuż za podium po skokach na 218 i 233,5 m uplasował się Michael Hayboeck.

Pięciu reprezentantów biało-czerwonych awansowało do drugiej serii. Najlepszym z nich Maciej Kot po skokach na 215 i 210,5 m zajął 17. miejsce. Po pierwszej serii o jedną pozycje niżej od Kota, plasował się Kamil Stoch, który uzyskał 213,5 m. W drugiej serii nasz mistrz olimpijski spisał się nieco gorzej i po skoku na 205,5 m spadł na 21. miejsce. Dawid Kubacki po pierwszej serii i skoku na 208 m był najsłabszym Polaków ale w finałowej serii ustanowił swój nowy rekord życiowy i wylądował na 216 m, co dało mu 24 lokatę. Andrzej Stękała (210 m i 210,5 m) oraz Stefan Hula (208,5 i 210 m.) zajęli odpowiednio 25 i 26. miejsce. Kwalifikacji nie przeszedł Piotr Żyła i Bartłomiej Kłusek.

Peter Prevc po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zapewnił sobie również zwycięstwo w klasyfikacji lotów narciarskich i małą Kryształową Kulę. Walkę o 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata toczą między sobą Kenneth Gangnes i Michael Hayboeck. Przed ostatnim konkursem Norweg ma 42 pkt przewagi nad Michaelem Hayboeckiem.

Już jutro o godz. 10:00 rozpocznie się ostatni w tym sezonie konkurs drużynowy.