PŚ: Peter Prevc wraca i wygrywa oba treningi

17:58, 20.01.2017 Franek Damboń

Peter PrevcPeter Prevc w wielkim stylu powrócił do startów w zawodach Pucharu Świata. Słoweniec wygrał obie serie treningowe. W obu skokach ze świetnej strony pokazał się Kamil Stoch zajmując 2. i 3. miejsce.

1.trening

Peter Prevc pokazał przebłysk wielkiej formy, zwyciężając w 1. treningu przed PŚ w Zakopanem. Słoweniec uzyskał 130,5 m Z Polaków ze świetnej strony, pokazali się drugi Kamil Stoch (126 m) oraz czwarty Maciej Kot (125 m). Na trzecim miejscu uplasował się Michael Hayboeck ze skokiem na odległość 126 m.

Na 1. treningu ze świetnej strony pokazali się dwaj niemieccy zawodnicy. Najdłuższy skok w całej serii treningowej, oddał Stephan Leyhe (134,5 m) zajmując 5. miejsce. Również daleką odległość, uzyskał szósty Andreas Wellinger skacząc 125 m.

Na dalszych pozycjach zostali sklasyfikowani norweg Daniel Andre Tande (123,5 m), Niemiec Richard Freitag (122 m). Bardzo daleki skok przy wietrze pod narty oddał również Jewgienij Klimov (132 m).

Z niezłej strony spisali się pozostali Polacy. Dawid Kubacki po dalekim skoku na 127,5 m zajął 13. miejsce. Piotr Żyła przy silnym wietrze z tyłu, uzyskał 117 m kończąc trening na 16. miejscu. Pod koniec drugiej dziesiątki na 19. miejscu uplasował się Jan Ziobro (120 m). Najsłabiej z Polaków, spisał się Stefan Hula zajmując 24. miejsce.

2. trening:

Peter Prevc skokiem na 131 m wygrał drugą serię treningową. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck skokiem na 131, 5 m. Kamil Stoch uzyskał 128,5 m, co dało Polakowi 3. miejsce. Tuż za czołową trójka znalazł się Danie Andre Tande (129 m). Taką samą odległość uzyskał piąty Richard Freitag. Czołową szóstkę zamknął Manuel Fettner (128, 5 m).

Na 12. miejscu 2. serie treningową zakończył Piotr Żyła (122,5 m). Daleki skok na odległość 127 m oddał Dawid Kubacki, zajmując 13. miejsce. Jan Ziobro skacząc 124,5 m, zajął 19. miejsce. Drugą dziesiątkę zamknął Maciej Kot (122,5 m). Krótszy skok oddał Stefan Hula, który uzyskał 113 m.

Podczas drugiej serii treningowej wiatr wiał z tyłu skoczni.