PŚ: Peter Prevc prowadzi, Kamil Stoch siódmy!

SAM_3326Peter Prevc prowadzi po pierwszej serii przedostatniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w tym sezonie. Słoweniec na nowej mamuciej skoczni w Planicy znokautował rywali i poszybował na 248,5 m. Jest to trzeci wynik w historii skoków narciarskich. 

Prevc prowadzi z ogromną przewagą 19,2 pkt nad swoim kolegą z drużyny Jurijem Tepesem, który uzyskał 223 m. Trzecie miejsce zajmuje Austriak Stefan Kraft, który ustanowił swój nowy rekord życiowy na 240 m. Tuż za podium znajduje się Severin Freund (223 m), który przyjechał do Planicy w roli faworyta do zdobycia kryształowej kuli. Po pierwszej serii Prevc jednak odrabia do Niemca aż 50 pkt.

Najlepiej z Polaków spisał się nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch, który po dalekim skoku na 228,5 m długo prowadził w rywalizacji i ostatecznie zajął 7. miejsce. Nowy rekord życiowy ustanowił Klemens Murańka. Nasz skoczek uzyskał 221,5 m i na półmetku zajmuje 21. miejsce, razem Taku Takeuchim.

Niestety gorzej spisał się Dawid Kubacki (188,5 m), który zajął 40. miejsce. Piotr Żyła popełnił poważny błąd po wyjściu z progu i po dramatycznej walce w powietrzu, wybronił się przed upadkiem. Niestety wynik 95 m, dał mu ostatnią 41. lokatę.

Pełne wyniki

Już o 16:30 początek finałowej serii.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.