PŚ: Peter Prevc najlepszy w serii próbnej, Polacy nie startowali!

SAM_3299Peter Prevc wygrał serię próbną poprzedzającą dzisiejszy konkurs indywidualny w Trondheim. Słoweniec uzyskał w swoim skoku 137,5 metra. Polacy odpuścili serie próbną.

Drugie miejsce zajął Rune Velta lądując na 136 metrze, tuż za nim uplasował się Severin Freund, który pomimo sporo krótszej odległości ( 131,0 m) sklasyfikowany został wysoko. Zaznaczamy jednak że Niemiec skakał z o wiele niższej 5 belki. Zawodnicy podczas serii treningowej skakali z bardzo różnych belek startowych. Początkowo seria próbna zaczęła się z 13 a ostatni zawodni ruszał już z 5 belki.

Dwóch zawodników zbliżyło się do rekordu skoczni, który aktualnie wynosi 141,5 metra. Pierwszym z nich był Anders Jacobsen, który poszybował aż na 141 metr, a drugim Jurij Tepes, który uzyskał w swoim skoku 140 metrów. Oby dwaj zawodnicy zostali sklasyfikowany zaraz za pierwszą trójką.

Pełne wyniki serii próbnej

O godzinie 19:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisje tradycyjnie można śledzić na kanałach: TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport. Serdecznie zapraszamy do oglądania i kibicowania naszym reprezentantom!

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.