PŚ: Peter Prevc i Kenneth Gangnes najlepsi na treningach

DSC_1061-Copy

Podczas treningów poprzedzających ostatni konkurs z cyklu Turnieju Czterech Skoczni w Autriackim Bischofshofen najlepsi okazali się Peter Prevc oraz Kenneth Gangnes. Dobry występ Polaków w pierwszym treningu. Severin Freund nie pojawił się na skoczni podczas skoków próbnych.

W pierwszym treningu najdalej poszybował Peter Prevc. Słoweniec uzyskał odległość 133,5 metra, tuż za nim sklasyfikowany został reprezentant gospodarzy Michael Hayboeck ( 132,0 m). Trzeci wynik zanotował Joachim Hauer ( 135,0 m). Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który wylądował na 129 metrze zajmując bardzo dobrą siódmą lokatę. Maciej Kot po skoku na odległość 126,5 metra zajął miejsce 12. Andrzej Stękała był 15. ( 128,0 m), a Kamil Stoch 19. ( 123,5 m). Najsłabiej z naszych spisał się Stefan Hula, który po skoku na 115, 5 metra zajął odległą 48. pozycję. W treningu udziału nie wzięli: Severin Freund, Noriaki Kasai oraz Daiki Ito.

W drugim treningu najlepszy wynik odnotował Kenneth Gangnes. Reprezentant Norwegii oddał najdłuższy skok szybując na odległość 143,5 metra. Tuż za nim sklasyfikowany został Peter Prevc ( 135,0 m). Trzecią odległość treningu uzyskał reprezentant gospodarzy Stefan Kraft ( 140,0 m). Kolejny z faworytów na TCS Michael Hayboeck uplasował się tuż za najlepszą czwórką osiągając odległość 137 metrów. Podczas drugiego treningu pojawił się weteran skoków narciarskich Noriaki Kasai. Sympatyczny Japończyk uzyskał w swoim skoku 135 metrów co dało mu piątą pozycję. Najlepszym z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch, który po skoku na odległość 125 metrów sklasyfikowany został na 23. miejscu. Pozostali reprezentanci Polski wypadli dużo słabiej. Dawid Kubacki był 36. ( 121,0 m), Maciej Kot 38. ( 121,5 m), Stefan Hula 41. ( 120,0 m), a Andrzej Stękała 49. (118,0 m). W drugiej serii treningowej również nie zobaczyliśmy Severina Freunda, Poza nim ze skoku próbnego zrezygnował także jego kolega z drużyny Andreas Wank.

Pełne wyniki treningów

Za kilka minut rozpoczną się kwalifikacje do ostatniego konkursu indywidualnego z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.