PŚ: Norwegia wygrywa, Polacy za podium!

Anders BardalNorwegowie wygrali dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Lahti. Na drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a na trzecim Japończycy. Polacy, zajęli 4. miejsce.

Norwescy skoczkowie w składzie Andersa Bardala, Andersa Jacobsena, Andersa Fannemela i Rune Velty o 28,9 pkt wyprzedzili Niemców. Na najniższy stopniu stanęli Japończycy, którzy dzięki świetnym skokom Daiki Ito wskoczyli na 3. miejsce.

Na najbardziej nie lubianym dla sportowca 4. miejscu znaleźli się Polacy. Świetnie skakał Piotr Żyła, który uzyskał 124 i 128 m. Gdyby był to konkurs indywidualny to nasz zawodnik znalazłby się na 3. miejscu. Dobrze skakał Klemens Murańka, który skakał 118 i 123,5 m. Najsłabiej z naszych skoczków spisał się Jan Ziobro , który skoczył 115,5 i 112,5. Nieco rozczarował nas Kamil Stoch, który po dobrym pierwszym skoku (124 m) w drugim spisał się słabiej uzyskując 119 m.

Duża niespodzianką w dzisiejszym konkursie była 5. pozycja Austriaków. Wszystko za sprawą słabszego skoku w 1. serii Manuela Poppingera (92 m).

W serii finałowej zabrakło reprezentacji Finlandii, Francji, Korei i Stanów Zjednoczonych.

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.