PŚ: Norwegowie nokautują, Polacy na szóstym miejscu

Norweska drużynaReprezentacja Norwegii nie dała dzisiaj rywalom szans i pewnie zwyciężyła w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Kuopio. Na podium stanęli również Niemcy i Japończycy. Polacy zakończyli zmagania na 6. pozycji. 

Norwegowie świetnie spisywali się już od początku konkursu. W pierwszej serii Daniel Andre Tande pobił rekord skoczni i uzyskał 136 m, natomiast w drugiej serii poszybował na 132,5 m i zająłby dzisiaj drugie miejsce w rywalizacji indywidualnej. Bardzo dobrze spisywali się również pozostali: Johann Andre Forfang, Anders Fannemel oraz Kenneth Gangnes indywidualnie zakończyliby zmagania na 3, 6 i 9. miejscu. Ostatecznie drużyna Norwegii uzyskała notę 1057,2 pkt. Drugie miejsce na podium wywalczyli Niemcy, którzy obronili pozycję zajmowaną po pierwszej serii. Do zwycięzców stracili 54,4 pkt. Sukces z konkursu drużynowego w Oslo powtórzyła reprezentacja Japonii, która ponownie stanęła dzisiaj na najniższym stopniu podium.

Reprezentacja Polski w składzie: Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula zajęła 6. miejsce. Indywidualnie bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki, który po skokach na 121,5 i 123,5 m zająłby 14. lokatę. Tylko o oczko niżej po skokach na 124,5 i 121 m uplasowałby się Stefan Hula. Dobrze wypadł również Piotr Żyła, który w swoich skokach uzyskał 126 i 122 m. Nieco słabiej spisał się Andrzej Stękała, który w pierwszej serii w trudnych warunkach uzyskał 100,5 m, a w drugiej wylądował na 116 metrze.

Pełne wyniki konkursu drużynowego

W Pucharze Narodów na pierwszym miejscu znajduje się reprezentacja Norwegii, która do tej pory zgromadziła 5332 pkt. Drugie miejsce zajmują Niemcy (4366 pkt) a trzecie Słowenia (4174 pkt). Polska z dorobkiem 1680 pkt znajduje się na 6. pozycji.

Puchar Narodów 

źródło: informacja własna 

Franek Damboń
Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.