PŚ: Niemcy wygrywają jednoseryjny konkurs, Polacy na 6 miejscu

DSC_0835-CopyNiestety wiatr nie dał za wygraną i nie udało się rozegrać drugiej serii konkursu drużynowego w niemieckim Willingen. Oficjalnie zaliczone zostają wyniki pierwszej serii w czego efekcie Niemcy wygrywają zawody z minimalną przewagą nad Norwegią, bo tylko o 0,6 pkt.

Z reprezentantów gospodarzy najdalej poleciał Severin Freund, którego skok na odległość 149 metrów okazał się najlepszym w całej serii. Daleko poleciał również Słoweniec Domen Prevc lądując na 145,5 metra. Pomimo tego Słoweńcy zajęli miejsce tuż za podium ze względu na słabsze skoki Petera Prevca (124 m) oraz Roberta Kranjca (111 m). Na drugim miejscu uplasowali się Norwegowie, którzy do prowadzących Niemców stracili zaledwie 0,6 pkt. Trzecie miejsce zajęli Austriacy. W tej reprezentacji najdalej skoczył Michael Hayboeck (138 m).

Polacy zajęli szóste miejsce, tracąc do ekipy Czeskiej tylko 0,2 punktu. W naszej reprezentacji najdalej skoczył Andrzej Stękała (133,5 m). Dobrze skoczył również Stefan Hula (128 m). Nieco słabiej poradzili sobie Jakub Wolny (124 m) i Maciej Kot (115,5 m).

Oficjalne wyniki konkursu drużynowego

Źródło: informacja własna

Franek Damboń

Aneta Gąska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.