PŚ/ME w Winterbergu. Tytuły dla Tretiakowa i Nikitiny, Polyvach na ostatnim miejscu

17:21, 08.01.2021 Kamil Karczmarek

W Winterbergu rozegrano pierwszą w 2021 roku rundę Pucharu Świata w skeletonie. Równocześnie były to także mistrzostwa Europy, które wygrali Aleksander Tretiakow i Elena Nikitina. W rywalizacji wystartował Vladyslav Polyvach, który zajął ostatnie miejsce.

Polyvach popełnił olbrzymi błąd na starcie pierwszego ślizgu. Przyczyniło się do ponad 3-sekundowej straty reprezentanta Polski, który uzyskał najgorszy czas w zawodach. Polski skeletonista nie został sklasyfikowany w Pucharze Świata, a w klasyfikacji mistrzostw Europy uplasował się na 21. miejscu. Był to jedyny polski akcent w Winterbergu.

Zwycięzcą zawodów i tym samym mistrzem Europy został Aleksander Tretiakow. Rosjanin zdobył tytuł dla najlepszego skeletonisty na Starym Kontynencie po czternastu latach. Od 2010 roku na mistrzostwach triumfował nieprzerwanie Martins Dukurs. Dzisiaj lider Pucharu Świata po pierwszym ślizgu był trzeci ze stratą 18 setnych. W drugiej części zawodów okazał się najlepszy, ale do Tretiakowa odrobił tylko jedną setną. Dukurs zepchnął z 2. na 3. miejsce Alexandra Gassnera.

Wyniki PŚ skeleton mężczyzn

Wyniki ME skeleton mężczyzn

Na półmetku zawodów kobiet prowadziła Tina Hermann. Niemka miała tylko dwie setne sekundy przewagi nad Eleną Nikitiną. W drugim przejeździe lepsza okazała się Rosjanka, która wygrała zawody Pucharu Świata i tym samym mistrzostwa Europy. Druga Hermann straciła 6 setnych. Trzecie miejsce zajęła Janine Flock ze stratą 19 setnych.