PŚ/ME w Siguldzie: Złote medale dla Nikitiny i łotewskiej dwójki

fot. wikidata.org

W Siguldzie rozdano dzisiaj medale Pucharu Świata i mistrzostw Europy w skeletonie kobiet i dwójkach bobslejowych mężczyzn. Wygrali Elena Nikitina oraz Oskars Kibermanis/Matiss Miknins. Były to także ostatnie zawody Pucharu Świata w sezonie.

Ostatnie zawody w sezonie były zarazem mistrzostwami Europy. W kobiecym skeletonie po pierwszym przejeździe prowadziła Elena Nikitina. Rosjanka w drugiej części zawodów utrzymała prowadzenie i została mistrzynią Starego Kontynentu. Niktina wygrała z przewagą 34 setnych nad Mariną Gilardoni. Szwajcarka uzyskała najlepszy wynik drugiego ślizgu i awansowała z 4. miejsce. Podium uzupełniła Janine Flock, która straciła 44 setne. Austriaczka tylko o 18 punktów przegrała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Po triumf sięgnęła Jacqueline Loelling, która była dopiero 8.

Skeleton kobiet

Oskars Kibermanis i Matiss Miknis powtórzyli sukces z wczoraj i sięgnęli po mistrzostwo Europy. Dzisiaj Łotysze mieli ułatwione zadanie, gdyż nie wystartował Francesco Friedrich. Niemiec miał już zapewnione zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Kibermanis uzyskał najlepsze czasy w obydwu ślizgach. Drugi był Simon Friedli, który osiągnął najlepszy wynik w karierze. Trzecie miejsce zajął Justin Kripps. Czwarty był Christoph Hafer, który zdobył brązowy medal mistrzostw Europy.

Dwójki

źródło: informacja własna