PŚ/ME w Siguldzie. Rosja najlepszą drużyną, Polska na 7. miejscu

13:40, 10.01.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:38, 10.01.2021

W łotewskiej Siguldzie zakończyły się mistrzostwa Europy w saneczkarstwie. W jedynkach kobiet triumfowała Tatjana Iwanowa, a Klaudia Domaradzka nie ukończyła zawodów. W sztafecie złote medale wywalczyli Rosjanie. Polacy zajęli 7. miejsce.

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Mistrzynią Europy w jedynkach została Tatjana Iwanowa. Reprezentantka Rosji po pierwszym ślizgu zajmowała drugie miejsce, ale miała tylko 5 tysięcznych straty do Natalie Geisenberger. Mistrzyni olimpijska nie obroniła tej przewagi i zwyciężczynią została Iwanowa. Ostatecznie jej przewaga nad Niemką wyniosła 52 tysięczne. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Demczenko ze stratą 161 tysięcznych. Zawodów nie ukończyła Klaudia Domaradzka. Polka w drugim przejeździe zanotowała upadek. Na półmetku zajmowała 26. miejsce.

Wyniki PŚ - jedynki kobiet

Wyniki ME - jedynki kobiet

Tatjana Iwanowa dzisiaj dwukrotnie cieszyła się ze złotego medalu. Triumfowała bowiem w sztafecie wspólnie z Siemionem Pawliczenką oraz dwójką Wsewolod Kaszkin/Konstantin Korszunow. Rosjanie o 167 tysięcznych sekundy wyprzedzili Łotyszy: Elizę Tirumę, Artursa Darznieksa oraz bracia Sicsów. Podium uzupełnili Niemcy w składzie: Natalie Geisenberger, Felix Loch i Tobias Wendl/Tobias Arlt. Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 7. miejsce, czyli ostatnie spośród drużyn, które ukończyły zawody. Strata Polaków wyniosła 2,5 sekundy i byłaby mniejsza, gdyby nie poważne błędy Domaradzkiej w dolnej części toru.