PŚ/ME w Siguldzie. Kosztowny błąd Polaków, sztafeta zdyskwalifikowana

Youtube FIL Luge - Screen

Zawody drużynowe rządzą się swoimi prawami także w saneczkarstwie. Podczas Pucharu Świata i zarazem mistrzostw Europy w Siguldzie Wojciech Chmielewski nie trafił w plastron zatrzymujący czas i Polacy zostali zdyskwalifikowani.

Youtube FIL Luge – Screen

Berreiter z podobnym wyczynem do swojego rodaka

Wczoraj wszyscy obserwatorzy saneczkarstwa byli pod wrażeniem awansu Maxa Langenhana z dwunastego na pierwsze miejsce. Mniejszy, ale także dający złoto mistrzostw Europy skok zaliczyła Anna Berreiter. Niemka na półmetku była siódma ze stratą 15 setnych do prowadzącej Kendijy Aparjode. Berreiter ostatecznie wyprzedziła swoją rodaczkę Dajanę Eitberger o 31 tysięcznych i o 37 tysięcznych Elinę Ievę Vitolę. Wszystkie zawodniczki z końcowego podium po pierwszym ślizgu były poza czołową trójką – Eitberger piąta, a Vitola szósta. Aparjode spadła na siódme miejsce. Klaudia Domaradzka po pierwszym przejeździe zajmowała 21. pozycję, a w drugiej części zostało wyprzedzona przez siostry Egle i zakończyła zmagania na 23. lokacie. Madeleine Egle była najszybsza w drugim ślizgu i awansowała z 25. na 12. miejsce. W klasyfikacji mistrzostw Europy Domaradzka zajęła 18. pozycję.

Wyniki – jedynki kobiet

Nieudana sztafeta Polaków

Dziewięć drużyn przystąpiło do sztafety, która zakończyła Puchar Świata oraz mistrzostwa Europy. Polskę reprezentowali: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Niestety, Chmielewski nie trafił w plastron zatrzymujący czas, co oznaczało dyskwalifikację. Jednak i tak wynik Polaków nie byłby najlepszy, gdyż nasi reprezentanci w jedynkach stracili do swoich rywali z Ukrainy po pół sekundy. Dwójka odrabiała straty, ale i tak zapewne skończyłoby się na porażce z Ukrainą oraz Słowacją i prawdopodobnie na szóstym miejscu. Nie tylko Polacy nie zostali sklasyfikowani. Taki sam błąd jak nasz reprezentant popełniła Amerykanka Ashley Farqhuarson, a upadek zaliczyła dwójka z Austrii. Przed własną publicznością triumfowali Łotysze (Elina Ieva Vitola, Kristers Aparjods, Martins Bots/Roberts Plume). Gospodarze pokonali o 367 tysięcznych sekundy Niemców z mistrzami Europy w pozostałych konkurencjach – Anną Berreiter, Maxem Langenhanem i Tobiasem Wendlem/Tobiasem Arltem. Brąz dla włoskiej drużyny.

Wyniki – sztafeta

źródło: informacja własna