PŚ/ME w Siguldzie. Dwójka i Mateusz Sochowicz w drugiej dziesiątce

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W sobotę podczas Pucharu Świata w Siguldzie rozegrano zawody dwójek oraz jedynek mężczyzn. Przy okazji były to także mistrzostwa Europy w tych konkurencjach.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Błędy polskiej dwójki

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski nie zaliczą dzisiejszych zawodów do udanych. Przed tygodniem na tym samym torze uplasowali się w czołowej dziesiątce, ale dzisiaj w pierwszym przejeździe popełnili duży błąd już po starcie. Tym samym zajmowali dopiero 15. miejsce. W drugiej części zdołali awansować na 13. pozycję, wyprzedzając Czechów i Chińczyków. W klasyfikacji mistrzostw Europy Polacy byli zaledwie na 11. miejscu. Na szczycie rankingu po pierwszym ślizgu Tobias Wendl/Tobias Arlt zajmowali trzecie miejsce za dwiema łotewskimi dwójkami. Wyprzedzili jednak gospodarzy i sięgnęli po triumf. Martins Bots/Roberts Plume spadli na drugą pozycję, a Eduards Sevics-Mikelsevics/Lukass Krasts na trzecią. W dwójkach kobiet mistrzyniami Europy zostały Andrea Voetter/Marion Oberhofer z Włoch.

Dwójki mężczyzn

Dwójki kobiet

Niesamowity awans Niemca

Wczoraj w Pucharze Narodów Mateusz Sochowicz zanotował upadek, ale wystartował w dzisiejszej rywalizacji. Po pierwszym ślizgu plasował się na 18. miejscu. Największą niespodzianką na półmetku była trzecia lokata Ukraińca Andrija Mandzija. Wyprzedzali go tylko Nico Gleirscher i Kristers Aparjods. W drugim przejeździe zaszło do wielu przetasowań. Najważniejszym był awans Maxa Langenhana z 12. na pierwszą pozycję. Przy okazji Niemiec został mistrzem Europy, wyprzedzając Felixa Locha i Kristersa Aparjodsa. Mandzij spadł na 12. miejsce. Mateusz Sochowicz zakończył zawody na 17. lokacie, a wśród saneczkarzy ze Starego Kontynentu był 15.

Jedynki mężczyzn

źródło: informacja własna