PŚ/ME w Oberhofie: Kosztowny błąd dwójki

15:50, 09.02.2019 Kamil Karczmarek

Polacy nie osiągnęli najlepszych wyników podczas mistrzostw Europy w saneczkarstwie w Oberhofie. Złote medale zdobyli dwójka Tobias Wendl/Tobias Artl i Siemion Pawliczenko.

Do dzisiejszych zawodów Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski przystąpili jako zwycięzcy Pucharu Narodów. Na trasie Polacy popełnili bardzo duży błąd. Na szczęście udało im się dotrzeć do mety, ale utrata prędkości była bardzo duża. Po pierwszym ślizgu Polacy tracili do prowadzących Tobiasa Wendla/Tobiasa Arlta ponad 7 sekund. Chmielewski i Kowalewski plasowali się na 17. miejscu, wyprzedzając jedynie Ivana Naglera/Fabiana Malleiera, którzy zostali zdyskwalifikowani.

W drugim ślizgu polska dwójka nie poprawiła swojej lokaty. Polacy pojechali dobrze i uzyskali 10. wynik ślizgu. W klasyfikacji mistrzostw Europy Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 14. pozycję. Triumfatorami zawodów Pucharu Świata i mistrzostw Europy zostali Tobias Wendl/Tobias Arlt. Niemcy wygrali obydwa ślizgi i wyprzedzili o 2 dziesiąte swoich rodaków Toniego Eggerta/Saschę Beneckena. Brązowy medal zdobyli Łotysze Andris Sics/Juris Sics.

Wyniki - dwójki PŚ

Wyniki - dwójki ME

W jedynkach lepiej z Polaków zaprezentował się Mateusz Sochowicz. Na półmetku był 22. i w drugiej części zmagań osiągnął 16. czas. Tym samym awansował na 21. pozycję. Maciej Kurowski po pierwszym ślizgu zajmował 24. miejsce. W drugim przejeździe polski saneczkarz spadł lokatę. W klasyfikacji mistrzostw Europy Polacy uplasowali się na 17. i 20. miejscu.

Tytuł sprzed roku obronił Siemion Pawliczenko. Rosjanin był na półmetku drugi, ale odrobił 43 tysięczne straty do Romana Rjepiłowa. Pawliczenko ostatecznie wyprzedził swojego rodaka o 44 tysięczne. Brązowy medal zdobył Kristers Aparjods, który stracił 181 tysięcznych. Dla Łotysza to także pierwsze podium Pucharu Świata w karierze.