PŚ/ME w Lillehammer: Polska sztafeta na 7. miejscu, Sochowicz w trzeciej dziesiątce

13:53, 19.01.2020 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 13:59, 19.01.2020

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Austriacy wygrali mistrzostwa Europy w drużynie podczas Pucharu Świata w Lillehammer. Polacy zajęli 7. miejsce. W jedynkach triumfował Dominik Fischnaller, a Mateusz Sochowicz uplasował się w trzeciej dziesiątce.

Niedzielne zmagania rozpoczęły jedynki mężczyzn. Po pierwszym ślizgu prowadził Siemion Pawliczenko, który ustanowił rekord toru - 48,761. Rosjanin miał jedynie 2 tysięczne sekundy przewagi nad Dominikiem Fischnallerem. Włoch w drugiej części zawodów odebrał prowadzenie Rosjaninowi. Fischnaller wyprzedził o 174 tysięcznych Pawliczenkę i sięgnął po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Trzeci ze stratą 228 tysięcznych był Roman Rjepiłow. Wymieniona trójka zdobyła medale mistrzostw Europy. Mateusz Sochowicz po pierwszym przejeździe zajmował 26. miejsce. W drugiej części zawodów Polak popełnił duży błąd i spadł na 28. pozycję. Wśród europejskich zawodników polski saneczkarz był 22.

Wyniki - Puchar Świata

Wyniki - mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy zakończyły zawody drużynowe. Wystartowało 11 zespołów, zabrakło Stanów Zjednoczonych i Kanady, więc o czołowe lokaty walczyły europejskie sztafety. Polacy wystartowali w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Reprezentacja Polski zajęła 7. miejsce z czasem 2:39,922 i stratą ponad 3 sekund. Polacy mogli liczyć na 6. pozycję, czyli najlepszą poza potęgami, ale przegrali ze Słowakami. Mistrzami Europy zostali Austriacy (Madeleine Egle, David Gleirscher i Thomas Steu/Lorenz Koller), którzy wyprzedzili Włochów i Łotyszy. Niespodzianką jest brak na podium Niemców i Rosjan ze względu na błędy Julii Taubitz i Tatjany Iwanowej.