PŚ/ME w Königssee: Niemcy ze złotem i brązem, czwórka Lutego na szesnastym miejscu

17:47, 13.01.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 20:08, 13.01.2019

Niemiecka czwórka bobslejowa - z pilotem Johannesem Lochnerem na czele - zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata na torze w Königssee. Niemcy wyprzedzili o 18 setnych sekundy ekipę Łotysza Oskarsa Kilbermanisa, a o 22 setne aktualnego lidera Pucharu Świata, Francesco Friedricha. Polska czwórka: Mateusz Luty/Paweł Sarnecki/Jakub Zakrzewski/Arnold Zdebiak uplasowała się na 16. pozycji.

Polacy pokonali niemiecki tor w czasie 49,79 sekund i dostali się do drugiego ślizgu z dwudziestego miejsca, co było ostatnią lokatą dającą awans. Poprawili się jednak o 27 setnych sekundy w stosunku do pierwszego przejazdu i awansowali o cztery pozycje, przeskakując między innymi Kanadyjczyka Nicolasa Poloniato. Najlepsze osady pokonywały tor w mniej niż 49 sekund - Lochner w drugim przejeździe uzyskał czas 48,77, czym tylko przypieczętował wygraną nad Kilbermanisem.

PEŁNE WYNIKI

Zawody z cyklu Pucharu Świata były jednocześnie zmaganiami o Mistrzostwo Europy - nie rozgrywano osobnych ślizgów. Do oficjalnych wyników nie wliczano jedynie rezultatów czwórek spoza Starego Kontynentu, dlatego też Mateusz Luty i jego załoga zajęli tu 13. miejsce. Klasyfikacja na podium nie uległa zmianie.