PŚ: Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje, Polacy w czołówce!

SAM_24011Markus Eisenbichler okazał się najlepszym zawodnikiem w kwalifikacjach. Niemiec w swoim skoku uzyskał 127,5 metra. Jan Ziobro i Piotr Żyła uplasowali się w pierwszej dziesiątce!

Tuż za Niemcem uplasował się Słoweniec Jurij Tepes (120,5 m), trzeci natomiast był Jan Ziobro. Polak po bardzo dobrym skoku wylądował na 124 metrze. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Niemiec Richard Freitag ( 123,0 m). Pierwszą piątkę zamyka kolejny z Biało-Czerwonych Piotr Żyła (121,0 m).

Słabszy występ zanotował Klemens Murańka, który uzyskał w swoim skoku 112 metrów. Polak uplasował się na 31 miejscu co dało mu prawo do udziału w pierwszej serii.

Jeśli chodzi o czołową dziesiątkę najlepszy okazał się Simon Amman, który wylądował na 125 metrze. Severin Freund uzyskał 123,5 metra. Wielu zawodników zrezygnowało z udziału w kwalifikacjach, wśród nich był między innymi Kamil Stoch, który po bardzo dobrych skokach treningowych odpuścił skok w kwalifikacjach.

Pełne wyniki kwalifikacji

Zapraszamy do oglądania zawodów. Transmisje na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport.Serie treningowe pokazują że będziemy świadkami emocjonujących zmagań. Liczymy na dalekie skoki Biało-Czerwonych!

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.