PŚ: Lillehammer za Niżny Tagił

fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Znamy już miejsce, w którym odbędą się odwołane konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn, które miały odbyć się Niżnym Tagile. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, iż grudniowe konkursy odbędą się w norweskim Lillehammer. 

Konkursy w Lillehammer odbędą się w dniach 10-11 grudnia, w zamian za odwołane konkursy w Niżnym Tagile. Norweska miejscowość w przyszłym sezonie zorganizuje aż trzy konkursy Pucharu Świata, dwa w grudniu i jeden w marcu podczas nowego norweskiego turnieju RAW Air. Oznacza to również, że Norwegia, podobnie jak Niemcy, zorganizują w sezonie 2016/2017 aż po 8 konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn.

Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS odwołała konkursy w Rosji z powodu niedociągnięć organizatorów. Nie zamontowali oni na skoczni siatek, które miały chronić przed wiatrem a w poprzednich konkursach Pucharu Świata były również problemy z wypłacaniem najlepszym zawodnikom nagród pieniężnych. Ostatecznie jednak FIS zadecydował, iż konkursy Pucharu Świata kobiet odbędą się na skoczniach w Rosji.

źródło: berkutschi.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.