PŚ: Kto wyjedzie z Kuusamo jako lider Pucharu Świata? (lista startowa)

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Już dzisiaj czeka nas sporo emocji. Na skoczni Rukatunturi w Kuusamo mają odbyć się aż dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Czy pogoda tym razem okaże się łaskawa? 

Skoczkowie swoją rywalizację w Kuusamo mieli rozpocząć już w czwartek, kiedy miały odbyć się treningi i kwalifikacje. Niestety przez silny wiatr zostały one przełożone na piątek. Wczoraj powtórzył się scenariusz. Najpierw odwołane zostały kwalifikacje, potem trening i konkursy były przekładane, by w końcu ogłosić odwołanie konkursu. Jury zdecydowało, iż dzisiaj odbędą się dwa konkursy. Pierwszy, jednoseryjny ma być poprzedzony  serią treningową. Drugi już zgodnie z planem ma odbyć się bez przeszkód, czyli z dwoma seriami konkursowymi. Do obu konkursów nie zostaną przeprowadzone kwalifikacje, co oznacza, że na starcie zobaczymy wszystkich 70 zawodników. Przypomnijmy, że według przepisów FIS konkurs może się odbyć tylko wtedy, kiedy przeprowadzona zostanie co najmniej jedna seria treningowa.

Na liście startowej znalazło się 70 zawodników z 16 państw. Nasz kraj reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Stefan Hula.

Lista startowa pierwszego konkursu 

Nowy program zawodów:

13:00 – oficjalny trening (jedna seria)
14:30 – konkurs przełożony z piątku (jedna seria)
16:00 – konkurs sobotni (dwie serie)

Dzisiejsze konkursy również stoją pod znakiem zapytania. Pogoda i wiatr w Kuusamo nadal nie odpuszczają. Obecnie wiatr utrzymuje się w granicach 4-5 m/s. Rywalizacja kombinatorów norweskich, która miała rozpocząć się o godz. 8:00, została przełożona na godz. 11:00. Obecnym liderem Pucharu Świata jest Norweg Daniel Andre Tande, który zwyciężył w pierwszym konkursie indywidualnym w Klingenthal. Czy Norweg zachowa żółty plastron lidera?

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.