PŚ: Kto wygra w Titisee-Neustadt? (lista startowa)

DSC_0250-Copy

Dzisiejsze popołudnie należeć będzie do skoczków narciarskich rywalizujący w Pucharze Świata, który aktualnie odbywa się w Titisee-Neustadt. Czy już dzisiaj Peter Prevc pobije rekord zwycięstw w sezonie?

Na godz. 13:00 został zaplanowany pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych w trakcie weekendu w Titisee-Neustadt. Wczoraj w trakcie kwalifikacji został pobity 15 – letni rekord należący do Svena Hannawalda i Adama Małysza (145,5 metra). Nowym rekordzistą jest młodszy brat lidera klasyfikacji generalnej Petera Prevca – Domen. Młody, słoweński zawodnik pokazał swojemu bratu, że będzie się dzisiaj liczył i że może zamieszać w stawce czołowych zawodników, tak jak to robił na początku ówczesnego sezonu. Peter Prevc jest na najlepszej drodze żeby już dzisiaj być samodzielnym liderem w największej ilości wygranych konkursów w sezonie. Aktualnie z 13 wygranymi dzieli ten tytuł z Gregorem Schlierenzauerem, który odpuścił sobie skoki w tym sezonie. Na przeszkodzie Peterowi Prevcowi może również stanąć chociażby zwycięzca minionego weekendu w Wiśle – Roman Koudelka, czy Stefan Kraft, który na jednym z treningów również poszybował na 148 metr (skok podparł).

W konkursie zobaczymy również siedmiu reprezentantów Polski. Pierwszy z nich – Bartłomiej Kłusek zasiądzie na belce startowej jako piąty w kolejności. Następnie, zobaczymy: Piotra Żyłę (20), Andrzeja Stękałe (21), Macieja Kota (23), Dawida Kubackiego (24), Stefana Hule (27) i Kamila Stocha (30). Polacy w treningach i kwalifikacjach prezentowali dobrą formę. Na przykładzie Andrzeja Stękały, który w treningach był najgorszym z Polaków, a w serii kwalifikacyjnej najlepszym możemy stwierdzić, że każdego z nich stać na dobry wynik w konkursie. Czekamy na dalekie skoki biało-czerwonych w Titisee-Neustadt! Wyniki z kwalifikacji można zobaczyć pod tym linkiem.

Pełna lista startowa sobotniego konkursu

Program zawodów: 

12:00 – seria próbna

13:00 – start pierwszej serii konkursowej

Konkurs będzie transmitowany w stacji Eurosport 1 i TVP 1.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.