PŚ: Konkurs w Kuusamo odwołany

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Podobnie jak wczoraj tak i dzisiaj zbyt silny wiatr uniemożliwił rywalizację skoczków narciarskich w Kuusamo. Po kilku godzinnym oczekiwaniu jury podjęło decyzję o odwołaniu konkursu. 

Problemy z wiatrem na skoczni Rukatunturi w Kuusamo zarówno dla skoczków jak i kibiców to nic nowego. Wczorajsze treningi i kwalifikacje zostały odwołane i przeniesione na dzisiaj. O godz. 13:00 jury zdecydowało, iż kwalifikacje nie odbędą się a na starcie pierwszej serii konkursowej pojawi się 70 skoczków. O 15:30 miała odbyć się seria treningowa, bez której nie możliwy byłby start konkursu. Według przepisów FIS konkurs może odbyć się tylko, gdy zostanie rozegrana co najmniej jedna seria treningowa. Niestety ponownie nie udało się rozpocząć rywalizacji zgodnie z planem. Trening i konkurs były przesuwane o godzinę aż w końcu o 18:00 jury podało decyzję, iż dzisiaj konkurs się nie odbędzie.

Nowy plan rywalizacji na jutro wygląda następująco:
13:00 – oficjalny trening (jedna seria)
14:30 – konkurs przełożony z piątku (jedna seria)
16:00 – konkurs sobotni (dwie serie)

Ponadto jury zdecydowało, iż nie odbędą się kwalifikacje co oznacza, iż w pierwszym konkursie wystąpi 70 zawodników, natomiast w drugim 64.

źródło: informacja własna / FIS Ski Jumping

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.