PŚ kobiet w Val d’Isere bez Mikaeli Shiffrin

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND
fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Liderka alpejskiego PŚ Mikaela Shiffrin poinformowała po wczorajszym zwycięstwie w slalomie, że nie weźmie udziału w zawodach PŚ w Val d’Isere w najbliższy weekend.

W Val d’Isere odbędą się zawody w konkurencjach szybkościowych oraz w superkombinacji, która jest połączeniem jednej konkurencji szybkościowej i jednej technicznej. Chociaż Mikaela w tym sezonie uczestniczyła już w zawodach w zjeździe i supergigancie w Lake Louise, gdzie poszło jej całkiem nieźle (w zjeździe plasowała się w drugiej dziesiątce) to postanowiła, że w Val d’Isere się nie pojawi. Shiffrin to przede wszystkim slalomistka i gigancistka i właśnie na gigancie w Courchevel ma zamiar skupić swoją uwagę w najbliższym czasie.

– Bardzo podziwiam i szanuję dziewczyny, które są w stanie rywalizować we wszystkich konkurencjach. Podczas, gdy one będą ścigać się w Val d’Isere ja wykorzystam ten czas na odpoczynek. Nie miałabym możliwości dać z siebie wszystkiego w slalomie i w gigancie bez odpowiedniego treningu, a zwłaszcza ze zmęczonymi nogami – wyjaśniła powód swojej absencji w Val d’Isere Shiffrin.

Slalom gigant w Courchevel będzie miał miejsce we wtorek 20. grudnia, a więc dwa dni po zmaganiach w Val d’Isere. Decyzja Shiffrin jest więc całkiem zrozumiała.

Źródło: neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.