PŚ kobiet w Sapporo: Maren Lundby ponownie najlepsza

07:53, 14.01.2018 Anna Felska

Za nami drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet na skoczni w Sapporo. Maren Lundby nie dała szans rywalkom i już po raz drugi w ten weekend odniosła zwycięstwo. Na podium stanęły również Sara Takanashi oraz Katharina Althaus.

Norweżka prowadziła już po pierwszej serii i skoku na 95,5 m. W drugiej poszybowała dwa metry dalej i znokautowała pozostałe rywalki. Druga Sara Takanashi straciła do niej aż 20,2 pkt. Japonka w swoich skokach uzyskała 90 i 93 m. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Katharina Althaus (94 i 89 m).

Tuż za podium po skokach na 89 i 92,5 m uplasowała się Rosjanka Irina Avvakumova. Piąte miejsce zajęła kolejna z reprezentantek gospodarzy Yuki Ito (87 i 90 m). Najlepsza z Austriaczek Chiara Hoelzl, po skokach na 88,5 i 87 m zajęła 6. lokatę. Dopiero siódma była dwukrotna mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska Carina Vogt (86,5 i 86 m). Na kolejnych miejscach uplasowały się dwie Słowenki: Ema Klinec (86,5 i 86m) oraz Ursa Bogataj (86 i 89 m). Czołową dziesiątkę zamknęła kolejna Japonka Kaori Iwabuchi (86 i 88,5 m).

W konkursie nie wystartowały reprezentantki Polski. Warto jednak zauważyć, że w zawodach wzięły udział Chinki. Wysokie 13. miejsce po skokach na 88,5 i 79,5 m zajęła Xinyue Chang. W trzydziestce, na 26. miejscu znalazła się także Xueyao Li (78 i 80,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po czterech zwycięstwach w tym sezonie prowadzi Maren Lundby (560 pkt). Drugie miejsce ze stratą 60 pkt zajmuje Katharina Althaus. Trzecia jest Sara Takanashi (360 pkt).